Dřevěná okna Praha

Dřevěná okna jsou stálicemi, které se po dlouhá léta montovaly, a stále jsou oblíbená. Dnes se však speciálně ošetřují proti škůdcům a protipožárnímu nátěru a nazývají se eurookna.

Stálici na trhu s okny jsou dřevěná okna. Ty má mnoho lidí stále, umisťovaly se mnohem dříve, než vůbec přišel plast na trh. Dřevěná okna jsou tak stálice, a ač mají plastové konkurentky mnoho výhod, pak stejně je o dřevěná okna zájem. Jaký je to k tomu důvod? Je jich hned několik.

Proč jsou dřevěná okna stále oblíbená?

Zejména kvůli tradici. Lidé, kteří jsou staří, většinou mají tendence tradice neporušovat, věci neměnit a nechat takové, jaké jsou. Proto i pokud mají kupovat nová okna, často věří těm starým, tedy dřevěným oknům, než kupovat nové, plastové. To je jednou z možností, proč lidé stále vyhledávají okna dřevěná a nechávají si je montovat.

Negativní informace o jiných materiálech

Další jistou možností, proč lidé raději zvolí dřevěná okna je to, že si nechali dát plastová, nicméně nemají s nimi dobré zkušenosti, nebo slyšeli od známých, kteří plastová, či jiná okna zvolili, že nejsou dobrá, měli s nimi velice špatnou zkušenost a už je nechtějí. To samozřejmě může být jedna z milionů negativných zkušeností, ale dost zapříčiní tomu, že se jiní rozhodnou neexperimentovat a raději dají na tradici. Přece jen si klasická dřevěná okna jsou tady přes mnoho, mnoho let, a pořád se montují.

Dřevěná okna jsou dobrá

A další možností, proč jsou dřevěná okna stále oblíbená je fakt, že jsou prostě dobrá. Montovali se po staletí, dřevěná okna jsou stálicemi na trhu a pokud má někdo obavy z červotočů a jiných ničitelů dřeva, pak je nutno zmínit, že dnes bývají obvykle dřevěná okna potírána speciálními nátěry, které je před nechtěnými návštěvníky ochrání a je odradí.

Přírodní a ekologický materiál

Velkým plusem dřevěných oken je to, že jsou vyrobené z ekologického, přírodního materiálu, který je součástí přírody a tak se mnohem snáze rozloží, než plasty, které při zpracování znečišťují ovzduší a i okolí. Takže i to je velké plus dřevěných oken oproti jiným, zejména těm plastovým. Dřevo je jak ekologický, tak přírodní materiál, má plno mechanických, ale i fyzikálních vlastností, které jsou v souladu s přírodou, ale i vnímáním člověka. Například je potřeba připomenout, že je dřevo lehce zpracovatelné a do prostředí dodává tu správnou atmosféru. Lidé, kteří pracují se dřevem, znají jistě dobře tu příjemnou vůni, kterou dřevo vydává, je prostě přírodní produkt a to je velké plus.

Neznečišťuje životní prostředí

Velkým plusem jsou právě ekologické důvody, především ten, že dřevo nenarušuje životní prostředí a nepůsobí negativně na lidské zdraví. Obecně každý přírodní produkt je šetrný k životnímu prostředí a v přírodě funguje jakou součinitel, ne narušitel. Důležité je také zmínit, že dřevo je pevné, recyklovatelné a dokonce taková zajímavá informace na závěr – u zpracování dřeva se spotřebuje až šestkrát méně energie, než třeba u konkurenčního plastu, co se výroby oken týče. Takže velice užitečná informace pro všechny, kteří mají rádi životní prostředí.

Životnost dřevěných oken je vysoká

Jen si vzpomeňme, nebo zkusme vybavit, kde všude jsou dřevěná okna. Jsou i na opravdu starých budovách, a ač zdi chátrají a střecha je proděravělá, dřevěná okna stále slouží svému majiteli, tedy domu. Možná jsou skleněné tabule zničené, rozbité, ale dřevěné rámy jsou většinou plně funkční. Dřevo je tedy materiálem s dlouholetou životností, a pokud je o něj dobře postaráno, bude nám sloužit po celý život. I to není vyloučeno a je to poměrně i běžné. Zvláště pak speciální dřevěná okna – eurookna jsou charakteristická svoji dlouhou životností, obvykle delší, než plastová. A to je opravdu mnoho.

Oprava velice snadná

Jestliže se dřevěné okno nějakým způsobem porouchá, zničí, tak je oprava dílu, nebo celého okna snadná a méně zátěžová, než třeba je to u plastového okna. Každý dobrý pracovník se dřevem, ať se jedná o stolaře, truhláře nebo třeba i tesaře umí takovou skulinku spravit, zničené okno dát dohromady a poradit, jak se k takovému materiálu chovat, aby vám vydrželo ještě o něco déle, než by běžně mělo.

Izolační vlastnosti na jedničku

Dnes je běžné, že se dřevěná okna vyrábí jako tak zvaná eurookna, která mají také skvělé izolační vlastnosti. Jsou tak speciálně zpracována, aby zabránila ztrátám tepelné energie a tak zabránila unikání tepla z domu ven a obráceně. Dříve bývaly dřevěná okna méně výkonné v této sféře, ale přímou úpravou se tak staly skvělým izolantem, nejen tepla, ale i zvuků.

Hořlavost jako neznámý pojem

Velice příznivou a poměrně zajímavou informací je i fakt, že dřevěná eurookna jsou proti žáru-vzdorná a to vysoce. Je to sice u dřevěných materiálů zvláštní, ale pravdou je, že koeficient izolační vodivosti, který při požáru vzniká, je o dost nižší, než třeba u plastových oken nebo jiných materiálů. Tím pádem jsou dřevěná eurooona z požárního hlediska bezpečná. Zajímavá informace, která může dost podstatně rozhodnout o tom, zda si necháte namontovat okna dřevěná, nebo ne.

Několik typů a několik možností

Standardně je několik možných typů okenních rámů, většina výrobců však poskytuje servis i možných atypických oken, pro místa, která to vyžadují na základě požadavků klienta. Sice je pravdou, že jde o záležitost o dost dražší, než je běžná nabídka, nicméně s tím je nutné počítat. Jinak je potřeba vybírat z aktuální nabídky výrobce a prodejce dřevěných eurooken, které také tak jsou prezentovány. Eurookna jsou dost oblíbená a mají obrovsky dlouhou životnost. Je také dobré i zmínit to, že existuje několik barevných provedení eurooken. Je tak možno požadovat nejen klasické dřevěné barvy, ale i třeba zbarvení do zelena, fialova, tmavé odstíny, nebo naopak světlé a tak dále. Možností je právě, že několik.

Eurookna jako budoucnost

Dřevěná eurookna je nutno vnímat jako budoucnost oken. I když jsou finančně náročnější, jejich zpracování je tolik moderní, že vyhovuje dnešním nadstandardům a také se hodí do běžných domů. Dřevěná okna jsou přece jen z přírodních materiálů a jsou určena k tomu, abychom se soužili s přírodou a méně ji tak znečišťovali umělým materiálem. Dřevěná okna mají dlouhou životnost a hodně snižují hlučnost i zabraňují unikání tepla. Pro dnešní dobu jsou perfektně provedena a také vhodná. Investice do takových oken je sice nemalá, nicméně je potřeba upozornit, že je obvykle navždy, pokud nedojde k nějakým zvratům, zvláštním a nečekaným událostem, pak budou sloužit opravdu dlouho a dobře. Dřevěná okna jsou stálicemi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7014 (magazinpraha.cz#192)


Přidat komentář