Dřevostavby na klíč v Praze a okolí

Domněnkou je, že dřevostavba je dřevěný domek, horská roubenka, jenže to není pravdou. Dřevostavba vypadá jako klasický, běžný moderní domek a má řadu výhod, o kterých se mnoho neví.

Chcete-li žít a bydlet ve vlastním domě, ale stavba klasického domu se vám zdá moc zbytečně komplikovaná, zdlouhavá, pak se ní také uchýlit nemusíte. A to ani za předpokladu, že nechcete kupovat již stojící dům nebo byt. Řešením mohou být dřevostavby na klíč, moderní bydlení s mnoha výhodami.

Výhody dřevostaveb na klíč

Tou prvotní velkou výhodou je fakt, že dřevostavba je opravdu stavba rychlá. Pokud vše probíhá tak, jak má, krátce po zadání objednávky již můžete bydlet ve svém. Existují prototypy staveb a zájemce o daný dům má tak možnost si zvolit z nabízených právě ten, který se mu nejvíce líbí, je v cenovém porovnání srovnatelný s představou a finančními možnostmi a také prostorově vyhovuje, pak je možno provést celou stavbu v řádu týdnů, snad i dnů. Prototyp je vyroben, stačí zadat potřebné údaje a dohodnout se na podmínkách s firmou, která dřevostavbu na klíč bude provádět.

Jak vypadá taková dřevostavba?

Lidé mají obavy, že pokud se rozhodnou pro dřevostavbu, navždy se upíší jakési dřevěné chatrči, která sice byla co se financí týče výhodnější, než klasický dům, nicméně i tak to budí dojem, že jde o chatky, chalupy, než domy. A kdo chce bydlet v dřevěné chajdě? To snad ani nikdo z moderních lidí. Jenže toho se bát u dřevostaveb na klíč nemusíte. Ty totiž vůbec nevypadají, že by šlo o dřevostavbu. Jde jen o jakousi hrubou stavbu a ta je opatřena omítkou, běžnou fasádou, takže neznalec nepozná, že jde o běžnou stavbu, nebo spíše dřevostavbu. A to je na těchto krásných a levných domcích to nejúžasnější. Mimo to, že jsou rychle stavby dřevostaveb realizovány.

Moderní vzhled

Základem klasické moderní stavby je moderní vzhled. Všichni chceme bydlet v krásném domě, a tak pokud se chlubíme již náhodným kolemjdoucím svým pěkným domečkem, jistě nás to také tak trochu zahřeje u srdíčka. Je to příjemné mít domeček, který obdivují i jiní. Dřevostavby jsou výhradně moderní domky s moderním a nadčasovým vzhledem. A dnes, kdy je velice častá výstavba oblastní s moderními domky, můžeme si povšimnout, že stojí obvykle dům a okolo něj zahrada. Jedná se o tak zvaný americký styl, který má tu výhodu, že například při požáru není bezprostředně ohrožen i dům vedle stojící, jako bývá u řadových domů. Každopádně co se týče dřevostaveb, nepředstavujte si žádné horské roubenky, ale moderní a krásné domy, ve kterých musí být radost bydlet.

Jak dlouho trvá výstavba dřevostavby

Dřevostavba na klíč je moderní stavba, která muže být uskutečněná skutečně rychle, dokonce může zájemce bydlet již do jednoho měsíce. Samozřejmě vše taky záleží na dalších okolnostech, například místo, kde bude stavba stát, zda je prostor majetkem zájemce o stavbu, nebo musí pozemek teprve koupit a tak podobně. Pokud však neexistují žádné podobné překážky, zadavatel stavby může skutečně již do jednoho měsíce v novém moderním domku bydlet. A to je potřeba zdůraznit jako hlavní a důležitou informaci o dřevostavbách, protože v tomto je dřevostavba o dost napřed od běžných staveb.

Úspora energie

Nejen že při výstavbě dřevostavby ušetříte velké peníze, protože realizovaný, moderní domek je cenově dost výhodný a většinou tak maximálně do dvou milionů korun, ale i samotná dřevostavba je koncipovaná tak, že je úsporná na vytápění, elektřinu a další zdroj, bez kterých se dnes prostě nelze obejít. Díky tomu šetříte nejen stovky, tisíce, ale dokonce i desetitisíce. Jedná se o** energeticky úsporné stavby**, které jsou tak budoucností celého stavebnictví. Lidé chtějí bydlet ve svém a většinou i moderním domku, který však nebude tolik nákladný. Dřevostavba tak může být skvělou variantou, jak žít částečně v souladu s přírodou, moderním bydlením a také šetřit vlastní peněženku, než investovat do energií a výhřevu ohromné částky.

Mýty, které je nutno vyvrátit

Dřevostavba hoří spíše, než běžný domek

Co si budeme namlouvat – asi to napadne hned každého, že běžný domek je tak nějak náchylnější na požáry, nebo aspoň si to myslíme, což má své opodstatnění. Zkuste zapálit cihlu a vedle toho kus polena. Je jasné, co bude spíše hořet. Jenže co se týče dřevostaveb, je nutné tento mýtus vyvrátit. Dnešní dřevostavby nejsou jen úsporným, moderním domkem, ale také speciální konstrukce ošetřené tak, že jen tak nevzplanou. Odolné moderní dřevostavby jsou speciálně ošetřené tak, aby byly naprosto požáru vzdorné. Takže není nutné šířit paniku, že dřevostavba hoří.

A co plísně a červotoči

Další červíček, který nám v hlavě bude dloubat, zda je dřevostavba vhodná či není, je to, že je ohrožena červotoči a houbami, plísněmi. Jenže to je opět jeden z mýtů, který se nezakládá na pravdě, ale pouze na informacích, předpokladech, které máme. Ano, běžné dřevo je ve vlhkém prostředí náchylné na tvorbu plísní, ale dřevostavba je speciálně ošetřena nejen proti požárům, ale i houbám a také červotočům. To je základ, se kterým je nutné počítat a tak také tyto obavy vytěsnit z myšlenek. Dřevostavby skutečně takovým nezmarům nepodléhají. Kdo to tvrdí, pak nemá dostatečné informace o dřevostavbách.

Výstavba dřevostaveb ohrožuje životní prostředí

Ale kdepak. Pokud máte v okolí nějakého stoupence hnutí proti užití dřeva, a s tím spojené kácení lesů, pak je mu nutno oznámit, že všechny jiné suroviny na výstavbu domů, jako jsou cihly, beton a další, nejsou obnovitelnými zdroji přírody, jak je tomu u dřeva. I stromy je nutno občas pokácet, aby mohly vzrůst nové a přírodu tak obměňovat. Navíc takoví dřevní škůdci jsou pro stromy mnohem větším zlem, než kácení stromů lidskou rukou (obrazně řečeno). Používání dřeva nepoškozuje životní prostředí, naopak je v souladu s přírodou a tak pokud bydlíte v dřevostavbě, pak máte nejmodernější bydlení, které dokonale s přírodou ladí.

Jak je to s životností dřevostavby?

Cihla je pevný materiál, ze kterého se staví mnoho let. Jenže jak se to s dřevostavbou? Jakou má životnost, protože spekulace a nedostatečná informovanost vede k tomu, že si lidé myslí o životnosti dřevostavby jen to nejkratší. Tedy že má mnohem menší životnost, než běžný zděný dům. Není to ale pravdou. Navíc je nutno se inspirovat na horách, kde jsou celo-dřevěné roubenky a lidé v nich žili, mnoho roubenek se zachovalo po plno dalších let a to přitom neměli tolik speciálních ošetření, jako moderní dřevostavby na klíč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7012 (magazinpraha.cz#190)


Přidat komentář