Kompletní rekonstrukce bytů Praha

Krásné a útulné bydlení je snem většiny lidí. Proto také investují finanční prostředky k tomu, aby takové práce byly provedeny a byt byl řešen nejen pro plnou funkčnost, ale také útulnost a pohodlí.

Také bydlíte v klasickém panelákovém bytě, nemůžete si dovolit nový, ale i tak nechcete mít starý, komunistický byt, ale moderní bydlení? Však se také s modernitou bývalého režimu smířit nemusíte, stačí provést rekonstrukci bytového jádra a vše bude jako nové. I když fasáda domu bude hrát jinak, vaše bydlení bude moderní, nadčasové, funkční a útulné. Prostě takové, jaké chcete a žádáte.

Jak se rekonstrukce bytů provádí?

Možností je samozřejmě několik, ideální je však firma, která provede rekonstrukci vašeho bytu od začátků až po konec. Ne že by to nemohlo být na vaše síly, ale přece jen specializované stavební firmy, které rekonstrukce provádí takřka denně, znají úskalí, ale i možnosti a umí vše uspořádat tak, aby fungovalo a společně s tím také dobře vypadalo. Na rekonstrukci je tak nezbytné, aby se podíval odborník, někdo, kdo tomu opravdu dobře rozumí a tuto práci ovládá.

Začínáme s rekonstrukcí

V případě, že jste se rozhodli pro kompletní rekonstrukci svého bytu, je nutné mít představu o tom, co chceme mít. Odborníci sice mohou navrhnout řešení a doporučit vám provedení i možnosti, o kterých nevíte, ale vy byste jako majitel bytu, měli mít jistou představu, co chcete jak mít. Například uspořádání, zda zvětšíte místnosti, jakou dlažbu a odklady budete aplikovat v koupelně, a tak dále. Inspirujte se na internetových stránkách, obrázcích, prodejen nábytku, koupelnového a bytového zařízení a tak dále. I u sousedů a známých hledejte inspiraci a ucelte si představu.

Zavolat odborné firmě

Reference, nebo doporučení mohou podpořit výběr firmy, která rekonstrukci bytu provede, ale vše záleží na vás, jako majiteli a uživateli bytu samotnému. Každopádně kontakt s takovou firmou je vhodný už jen proto, že se k vám přijede podívat odborník, který rekonstrukci povede. Navrhne tak řešení, ale i se pobaví o vašich snech a potřebách. Doporučí vždy řešení, které bude funkční a pro budoucí užití to nejlepší. Například tmavé kouty prosvětlí nejen světlými barvami obkladů, dlažeb, nebo tapetami, ale také dokonalou elektroinstalací. Jakmile se provede návrh, je také sestaven harmonogram akcí, které se povedou a také jejich časové rozpoložení.

Co dělat v průběhu rekonstrukce?

Pokud se provádí rekonstrukce výhradně části bytů, pak není nutné dělat závažné kroky a i v takovém bytě se dá bydlet. Jenže pokud jste se rozhodli pro řádnou a kompletní rekonstrukci celého bytu, pak je lepší firmě předat vše potřebné a na pár dnů se odstěhovat zcela jinam – na chatu, na hotel nebo ke známým. Většinou se také takové rekonstrukce provádí, pokud se do bytu teprve stěhujete, nedávno jste jej koupili a v plánu máte i kompletní rekonstrukci. V jiném případě je potřeba provést jistá opatření a zejména po dohodě s firmou, která rekonstrukci bude realizovat.

Jak dlouho rekonstrukce trvá?

To je také individuální. Vše záleží na tom, co všechno se provádí, jaké jsou podmínky a jaký je stav bytových částí. Jiné to bude, pokud provádíme rekonstrukci s tím, že pouze necháme obložit koupelnu novými obkladačkami a dlažbou, provedeme pokládku nové podlahy a vyměníme okna, a jiné je to pokud se prování nová elektroinstalace, rozvody, ale i odpady, podlahy, mění se okna i dveře, bourají se zdi a staví nové a tak dále. Možností je hned několik, a vše závisí právě na tom, do jaké míry se rekonstrukce provádí. S tím by vás ale předem měla seznámit firma, která takovou rekonstrukci provádět bude. Důležité je i časové rozmezí, protože ne všechny práce se mohou provádět večer, nebo brzy ráno, například bourání. V tomto ohledu je nutné vždy myslet i na sousedy a než to nechat zajít do sousedských sporů, je lepší takto sousedy upozornit, například předem je upozornit, že budete rekonstrukci provádět a předem se omlouváte za hluk, pro případ je ještě vhodné dát na nástěnku ve vašem domě oznámení, že v daných dnech bude u vás prováděna rekonstrukce, a předem se za hluk omlouváte. To výrazně omezí stížnosti, či jim zcela zabrání.

Rekonstrukce na klíč

Ideálním řešením je tedy** rekonstrukce na klíč**, kdy firmě zadáte zakázku, dohodnuta je předběžná cena i termín ukončení, předání hotové práce a pak se jako majitel o více nestaráte. Pak už jen si vyzvednete klíče a bydlíte v novém, krásném bytě. To jsou tak zvané populární rekonstrukce na klíč, kdy majitel do průběhu stavby do ničeho nezasahuje, nechá firmu pracovat a ta mu odevzdá hotový produkt. Má to řadu výhod, především pak žádné zbytečné starosti. Firma navíc provede rekonstrukce v rychlém časovém horizontu, protože již umí pracovat rychle a znají vše důležité. Předem je odhadnut čas plné rekonstrukce, a ten je většinou dodržen. Pokud k dodržení nedojde, pak je to z důvodů, že nastala chyba, problém, jež nebyl prvně znám, ale během stavby se vyskytl. Samozřejmě o tom musí být zpraven majitel, aby vědět, že se rekonstrukce o něco protáhne.

Návrhy a inspirace

Pokud pořád tápete v tom, jak by měl být váš byt po rekonstrukci řešen, pak si nechte poradit od bytového architekta stavební firmy, provádějící rekonstrukce. Ten bude mít jistě mnoho ukázek a také to, jak se takové byty řeší, jak se prováděla rekonstrukce, například u sousedů, v sousedství a tak dále. Zkrátka podobně dispozičně řešený byt a jeho možnosti. To vždy mnohým i těm nejvíce nerozhodným, otevře oči a prostor pro fantazii. Díky tomu se rekonstrukce povede k naprosté spokojenosti klienta pro plnou funkčnost nového bytu.

Nezávazná kalkulace stanovena předem

Seriózní forma na rekonstrukce bytů vám také předem provede nezávaznou kalkulaci stavebních prací, které se budou provádět. Díky tomu si můžete představit, kolik takové řešení bude stát a zda se neomezíte pouze na jednoduché úpravy. Ze zkušeností je lepší si nechat udělat rekonstrukci bytu tak, aby se vám v něm líbilo a vše bylo dokonalé. To je ta nejlevnější úprava bytu. Mnozí totiž po nezávazné kalkulaci začnou slevovat ze svých nároků a v mnohém se omezují s tím, že to provedou později. Jenže poté to bude mnohem složitější a samozřejmě i o dost dražší, než když se to provede společně a najednou. Takže vždy myslet na to, co chceme a že v takovém bytě strávíme dlouhá léta, většinou i celý život, takže investice je důležitá. Každý normálně uvažující člověk by chtěl bydlet v krásném bytě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7011 (magazinpraha.cz#189)


Přidat komentář