Montáž tepelných čerpadel Praha

Tepelné čerpadlo je důležitým zdrojem tepelné energie a často se do běžných domácností používá. Na instalaci, montáž je potřeba si zavolat odbornou firmu, která tak dokonale službu provede.

Každý správný dům, budova musí mít dobré tepelné čerpadlo. Neznalci si pojem sice spojí s čerpáním vody, klasickým čerpadlem, které používají hasiči při zaplavení, nebo pro čerpání vody pro další použití, ale tepelné čerpadlo v tomto směru je tím, co vám ohřívá vodu, zaručuje dodávku teplé vody, ale i topení, a plnění funkcí. Tepelné čerpadlo je důležitou součástí staveb a je nesmírně důležité. Každopádně je potřebné a pro volbu je možné vybírat z několika možností tepelných čerpadel. Neexistuje jen jedno, univerzální, ale hned několik druhů, které se liší podle čerpání energie a zdroje, pak ohřevu, na které se energie předává.

Tepelné čerpadlo

Pro popis funkčnosti tepelného čerpala je několik důležitých poznatků a skutečností, aktem je to, že tepelné čerpadlo je složitý proces, ve své podstatě a pro uživatele je pak nutné vědět, že tepelné čerpadlo si bere ze zdroje jistý kombinát, a vkládá energie, kterou zpracovává a přeměňuje. Obecně slouží tepelná čerpadla k vytápění, tedy zdroje tepla v domech. Je samozřejmě několik možností, jak mít zdroj tepelné energie, každopádně není nutné mít čerpadlo, ale je dobré mít tepelné čerpadlo. Mají dlouhou životnost a jsou dobře ovladatelné, pro běžné domky a užití naprosto skvělé a nadmíru dostačující.

Montáž tepelných čerpadel

Kdo se rozhodně pro montáž tepelných čerpadel, ten by rozhodně neměl vše nechávat na svých schopnostech, možnostech a umu. Ač jste třeba zdatní kutilové, přece jen tepelné čerpadlo není určeno k hrám, ale plné funkčnosti. Nejlépe je samozřejmě namontuje firma, která je dodává, protože s prací má bohaté zkušenosti, a ví, jak na to. Také vědí, co je potřeba udělat kolem a kolem a také jak se na montáž tepelného čerpadla případně i připravit. Na vás, jako spotřebiteli by mělo být rozhodnutí, jaké tepelné čerpadlo zvolíte na základě možností a také doporučení, to je vaše rozhodnutí a montáž provede odborná firma, která tak dodá to, o co jste ji žádali.

Rozdělení tepelných čerpadel

Pokud tedy máme zájem ohřev doma provádět pomocí tepelných čerpadel, pak bychom měli vědět, z čeho budeme volit a co posuzovat. Je totiž několik druhů tepelných čerpadel a ne všechny jsou pro všechny vhodné, jedny méně, jiné více a také v závislosti na spotřebě se také mnozí dost rázně rozhodují.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda

Nejlevnější možnost, jak si pořídit tepelné čerpadlo je to zaměřené na princip vzduch – voda. Lidé se k němu často uchylují právě z důvodů nízké ceny, snadné dostupnosti a také stálých možností. Je totiž možné toto tepelné čerpadlo posléze přemístit, změnit polohu, umístění. Takže flexibilita hraje také důležitou roli. Jenže takové tepelné čerpadlo má i své nevýhody. Těmi je zejména provoz v zimě, který často není tolik dostačující, a dost podstatný rozdíl je ve výkonu čerpadla v zimě a pak na druhé straně létě. A co je dost nepraktické, je to, že se musí obvykle také řešit odmrazování ledu na výparníku. Čerpadlo je obecně konstrukčně složitěji řešeno a má proto řadu provozních nevýhod.

Tepelné čerpadlo země/voda

Obrovským plusem tohoto tepelného čerpadla je především to, že jsou určeny téměř stálé podmínky užívání, a mnohem levnější je i celková montáž, aplikace tepelného čerpadla. Je to snazší a rychlejší. Určitě dost výhodné. Co však je nutné u tohoto tepelného čerpadla hodnotit jako velké mínus, pak je potřeba plochy k instalaci čerpadla, a také kolísavá teplota. Zkrátka vše má své výhody i nevýhody, kdo má prostor, pak takové tepelné čerpadlo třeba využije, ale dnešní trendy jsou spíše se uskromnit, než stavět obrovské domy o mnoha pokojích a místnostech.

Tepelné čerpadlo voda/voda

Tepelné čerpadlo v pracovních podmínkách vodní není tak časté, protože je potřeba dostatečného množství vody a ač má stále skvělé podmínky pro výkon, pak velkou nevýhodou je právě výskyt zdroje. Pokud bydlíte u řeky, nejlépe v italských Benátkách, pak je pro vás toto čerpadlo jasnou jedničkou, v jiném případě není až tak vhodné.

Doporučení tepelných čerpadel

Samozřejmě z jednoduchých informací není možné dělat jasné závěry, ale spíše se informovat o tom, jaké jsou možnosti. Kompletní doporučení výběru tepelného čerpadla přímo pro vaše obydlí pak provede firma, která se montáží tepelných čerpadel zabývá a sama je buď vyrábí, nebo dodává. Tam jsou odborníci a rozhodně nemají v zájmu prodat vám něco, co není pro vaše užitky vhodné. Nejlépe, když posouzení necháte na nich a sami si ještě předtím utvoříte nadhled na věc. To je nejlepší rozhodnutí, protože nechat vše jen na firmě není vhodné a také se asi nehodí stát si plně za svým, pokud na druhé straně jsou odborníci, které naše tvrzení nepodpoří a spíše nás předem před užitím tepelného čerpadla varují.

Co zvýší efektivitu funkce tepelného čerpadla?

Výměna oken teplo podpoří

Je to zejména plná funkčnost dané stavby. To znamená, že pokud máte stará, plně profukující okna, nebude výtop, ohřev tak silný, jak by byl, kdyby se stará a již dostatečně nefunkční okna vyměnila. Nestačí jen fuky zalepit hadrami, případně materiálem stavebním, lepícím, ale skutečně překontrolovat okna a nejlépe je investice do nových, které vám energie, za kterou zaplatíte, ušetří. Sice výměna oken není podmínkou instalace tepelného čerpadla, ale značně se vaší peněžence uleví. Nechcete přece jen tak peníze vyhazovat do vzduchu.

Staré dobré radiátory

Ano, radiátory jsou tím tělesem, které nám teplo v domě dodává, pokud tedy zrovna nemáme krbová kamna. Proto i radiátory jsou strůjcem potřebného tepla a může se stát, že pokud jsou malé a na místech, kde spíše profukuje, není účinnost takových radiátorů nejlepší. Správné umístění, ale i velikost zařídí řádné teplo. Obecně platí, že čím je radiátor větší, tím více tepla vykoná pro své okolí. Takže čím větší, tím i lepší.

Zateplení fasádou

Není to sice důležitá podmínka, ale pokud nechcete, aby vám teplo unikalo z domova, je potřeba provést potřebné zateplení formou nové fasády. U starších domů je to jakási nutnost, uvidíte posléze ten rozdíl, zvláště pak v zimě u vytápění. Moderní zateplení fasádou, je nejen funkční, ale i hezké, dům dostane novou masku a bude vypadat i mnohem atraktivnější. Nakonec se mu výrazně zvýší odhadovací cena a pokud bude nutné nemovitost prodat, pak se tak lépe stane. Navíc ušetříte za vytápění nemalé peníze a to se jistě vyplatí. Myslet na tyto skutečnosti je důležité.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7016 (magazinpraha.cz#197)


Přidat komentář