Svatební fotograf Praha

Výběr svatebního fotografa někteří podceňují a pak jsou nešťastní z toho, že vše neproběhlo tak, jak chtěli. Nutno je se tedy na tuto skutečnost zaměřit a správného fotografa pečlivě vybrat.

Aby váš** svatební den** byl dokonalý i ve vzpomínkách, je nezbytné mít i perfektní svatební fotografie. Ty chtějí vidět všichni – jak ti, co na svatbě byli, ale i mnoho známých, co svatebními hosty nebyli, svatební fotografie jsou to, co je žádané a chtění k vidění. Většina lidí má zájem fotky vidět a vy je jistě chcete ukazovat s pýchou. Aby tomu tak bylo, je potřeba si vybrat správného svatebního fotografa, a tomuto činu je potřeba věnovat dostatek prostoru, který si zaslouží. Nechat takové rozhodnutí na poslední chvíli a moc o fotografovi nepřemýšlet není dobré. Je opravdu nutné vybírat precizně a jen tak s něčím se nespokojit.

Svatební fotograf Praha

Pokud Vás čeká slavnostní den, den svatební, zvažte možnost, že byste využili služeb profesionálního fotografa. U profesionálního fotografa máte nejen jistotu, že snímky budou kvalitní, ale navíc má profesionál cit pro kompozici, to správné aranžmá, kdy využívá jedinečnosti světla a stínu, a vystihne neopakovatelný moment pro pořízení snímku.** **

- fotografování novomanželů

- domluvení místa pro novomanželské fotografie

- děti a rodina

**- reportážní fotografie
**

**- kreativní fotografie
**

- fotografování hostiny

- dvd s fotografiemi

**- předsvatební přípravy
**

- focení také v místě bydliště

- retuš

Budete-li spokojeni s fotografiemi svatebního dne, můžete se posléze domluvit i na další zakázce. Mít tak vlastně profesionálního rodinného fotografa jistě není k zahození.

Jak vybírat svatebního fotografa

Dnes není problém sednout k internetu (nebo i lehnout) a najít svatebního fotografa podle svého gusta. Každý správný fotograf má totiž vlastní propracovanou prezentaci, kde uvádí základní informace nejen o sobě, ale hlavně o tom, jak se fotky fotí, co je potřeba a zejména jsou tam pak také ukázky snímků. Je jasné, že každý svatební fotograf ukazuje to nejlepší ze sebe a to se také projevuje na takové prezentaci. Nejlepší fotky a zajímavé záběry jsou tím, co fotograf na sobě hodnotí, jako že umí a zná. Tudíž podle toho můžete snadno usoudit, zda je pro vás daný fotograf vhodný, nebo ještě budete přemýšlet o jiných. Ne každému může vyhovovat styl, jakým se svatební fotografie fotí, naopak zas jiný může být uchvácen. Takže je to v mnoha ohledech individuální. Ale hlavní prioritou zůstává, co se líbí vám. Nespěchejte a vše si pečlivě zvažte. Budete fotografa platit vy, takže by vám měl vyhovovat.

Cena by neměla být rozhodujícím faktorem

Jistěže pokud svatebního fotografa platíte z vlastní kapsy, dáváte si pozor na každou korunu - co si budeme nalhávat – svatba je drahou záležitostí a vždy znamená pořádný zásah do rodinného rozpočtu. To je jasná věc a také to, že pokud chcete ušetřit, pak tak nečiňte na úrok výběru správného fotografa. Každý si stejně musí nechat zaplatit několik tisíc, a pokud už máte v budoucnu na svůj velký den vzpomínat v dobrém, pak je jistě nutné mít dokonalé fotografie. Takže nesprávný fotograf, byť jen o tisíc korun levnější může vaše další vzpomínky zhatit. Kdežto správný výběr fotografa podpořený možná i vyšší částkou jistě odvede správnou práci. Což samozřejmě neznamená, že každý drahý svatební fotograf je dobrým, a naopak ti levnější jsou špatní. K úžasu všech tomu může být právě naopak, ale nutné je pamatovat na to, že cena nesmí být rozhodující pro správný výběr svatebního fotografa.

Doporučení

Nejlepší možností, jak si najít správného fotografa je kontakt s vašimi známými, kteří mají za sebou úspěšné vkročení do sňatku manželského v dokumentárním záznamu šikovného svatebního fotografa. Asi nebude problém, aby vám známí dali kontakt na fotografa a spolu s tím předali rady, jak vlastně celý proces focení probíhal. To je důležitá informace k tomu, aby vše potřebné mohlo být zohledněno, a vy jste věděli, co bude následovat. Ptejte se na cokoli, také kdy dorazil svatební fotograf, kolik to nakonec všechno stálo a co vlastně umožnil.

Balíčky služeb

Pokud známé, kteří by vám vhodného fotografa mohli doporučit nemáte,nemusíte ihned věšet hlavu. Je mnoho fotografů, kteří mají svojí prezentaci na webu a to vám v mnohém usnadní správný výběr svatebního fotografa. Dost často také fotografové uveřejňují ceny, a co všechno zahrnují v tak zvaných balíčcích služeb. Každý má svůj název a obvykle taky přesný popis toho, co obsahuje. To je nejlepší pro zvážení, zda fotografa přijmete či nikoliv. Moderní fotografové dělají právě** balíčky služeb** s přesným popisem toho, co obsahují a spolu s cenou za to všechno. Předejdou tak hromadným emailům a telefonátům, ve kterých je řada takových informací, respektive otázek na cenu služby. Lidé tak mají také možnost díky přesnému popisu balíčků vědět, co mohou žádat a co bude práce obsahovat.

Kdy hledat svatebního fotografa?

Ihned, jakmile jste zasnoubení a stanovíte datum svatby, ideálně spolu se zajištěným místem na obřad, ale i hostinu. V té chvíli je vhodné vybírat také svatební šaty, ale i svatebního fotografa. Většinou se dělají svatby od jara – dubna do září, a protože v tu dobu je žádost o svatby a tudíž i svatební fotografy velká, je dost možné, že na vybraného fotografa nedosáhnete, již bude zamluvený na jinou svatbu, takže včas si skutečnost uvědomit a s tímto faktem rázně pracovat. Neznamená totiž automaticky, že každý** fotograf** bude čekat na to, až se mu ozvete. Proto ihned, jakmile vše potřebné máte stanoveno, fotografa vyhledejte. Nepodceňujte tuto informaci, nebo budete nešťastní z toho, že právě takový fotograf nemá na váš velký den čas a fotografie nebudou takové, jaké byste rádi měli.

Co od svého svatebního fotografa můžete požadovat?

Odpověď je jasná – úplně všechno. Je jen na vás, co budete chtít, co si představujete a jak se na celé realizaci budete podílet. Samozřejmě že vám svatební fotograf může sdělit skutečnost, se kterou třeba ani nepočítáte a to tu, že vám zvláštní přání nedoporučí, nebo prostě sdělí, že to tak nejde. To vás může zklamat, ale každý správný fotograf navrhne řešení, jak by se dalo přání realizovat proto, abyste dostali to, co požadujete, ale bylo zabráněno nepříjemným komplikacím, které mohou rázem snadno nastat. Názorným příkladem může být realizace focení u vody, ve vodě a na plavidle. Ne, že by takové snímky fotograf nesvedl, ale upozorní vás na to, že snadno někdo může uklouznout a skončit ve vodě, stejně tak těžké svatební šaty, ve kterých nejste zvyklá jako nevěsta se běžně pohybovat. Najednou ztratíte stabilitu a místo nalodění se na romantickou bárku skončíte v nepříliš čisté vodě. Takovému neštěstí snadno přejdete, když si prostě takové možnosti odpustíte a zůstanete na souši.

Fotky jako neklamané vzpomínky

Vaše fotografie ze svatby vás tak nějak budou provázet celý život. Budou je chtít vidět vaše děti, jejich děti, ale pokud zůstaneme v přítomnosti, pak mnoho vašich známých i méně známých. Jestliže na svůj krásný den, chcete v dobrém vzpomínat, musí tomu odpovídat i svatební fotografie. Proto výběr fotografa nenechte náhodě a skutečně mu věnujte potřebný čas. Je to velice důležité pro vaši celkovou spokojenost a radost z téhož dne. Dobrý fotograf ví, co má fotit a jak to fotit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7021 (magazinpraha.cz#170)


Přidat komentář