Svatební hostina Praha

Dobré jídlo nesmí chybět na žádné oslavě. Svatební hostina patří k jedněm z největších událostí v životě lidí. Proto by se v žádném případě neměla podceňovat a měli byste ji důkladně připravit a na nic nezapomenout.

Jak připravit svatební hostinu?

Máte raději klasiku, nebo dáváte přednost extravagantním, zvláštním, zajímavým a originálním věcem na talíři? Podle Vašich představ by se měla vypadat i** svatební hostina**. Možná někteří členové Vaší rodiny mají nařízenou dietu, jiní zase vyznávají zdravý životní styl. Při zařizování hostiny byste měli především hledět na počet pozvaných hostů, na to, v kterém ročním období svatba bude, na Vaše představy a také na peníze, které můžete** do hostiny investovat**.

Svatební hostina v restauraci

Při** výběru restaurací** se vždy zaměřte na reference. Jestliže jste již restauraci pro svatební hostinu vybrali, máte na výběr, zda přípravu hostiny necháte na té dané restauraci nebo zda oslovíte cateringovou firmu, která za Vás svatební hostinu připraví se vším všudy. Tradičně se svatební hostina odehrává v restauraci, méně obvyklé je hostinu připravit venku, v přírodě, na zahradě, apod. Dosti romantické se jeví uspořádat hostinu v zámeckém parku nebo na jiném netradičním místě, na což budou určitě všichni svatebčané dlouho vzpomínat. Ve venkovním prostředí se nemusíte bát, že by Vám překvapil déšť nebo jiné nepříznivé počasí. K tomu slouží plachty, slunečníky a stany určené přímo pro takové hostiny. Někteří z Vás možná dávají přednost domácí oslavě. Zde předvedou rády své kuchařské umění maminky nebo babičky. Ostatně jedná se o nejlevnější variantu, i když ne tolik tradiční a lákavou.

Jak přichystat svatební tabuli?

Svatební tabule musí být krásně nazdobená a musí být celkově sladěná. Rozhodně na ní nemůže chybět mnoho květin a jiných dalších dekorací, které umocní atmosféru hostiny. Rozhodně ale mějte na mysli, že méně znamená někdy více. Nejlépe vypadají ubrusy bílé barvy nebo krémové.

Menu svatební hostiny

Záleží na Vás, jakému menu dáte přednost. Může být velmi různorodé. I zde rozhodujte podle počtu osob. Pouze na Vás záleží, kolika chodům dáte přednost. Nejmenším standardem bývají tři chody. Je důležité vhodně zvolit dezerty, jednohubky, saláty, pochutiny. Svatební dort stejně jako svatební koláčky jsou samozřejmostí. Tyto nesmějí na žádné svatební hostině chybět. Nezapomínejte na kvalitní přípitek a na dobré pití. Mezi to patří kvalitní vína, destiláty a šampaňské. Hosté musí mít na výběr, aby si mohli vybrat podle vlastní chuti. Koktejly každou svatební hostinu příjemně oživí. Rozhodně nezapomínejte na hosty, kteří nepijí alkohol. Při výběru menu pamatujte i na ty, kteří mají dietu. V dnešní době mnoho restaurací nebo cateringových firem nabízí i speciální menu pro redukční dietu, jídla bez lepku nebo pokrmy dia.

Podle čeho vybrat restauraci pro svatební hostinu?

Možná máte nějakou restauraci oblíbenou a rádi byste v ní i uspořádali svatební hostinu. Rozhodně se při výběru restaurace zaměřte na reference. Restaurace by měla být příjemná a měli byste si být u ní jisti, že dobře vaří. Příjemná obsluha je podmínkou. Restauraci zřejmě budete vybírat také podle její lokality, abyste to neměli moc daleko od svatebního obřadu, a možná budete hledat takovou, kde poskytují i ubytování pro hosty. Dopředu se informujte, zda se v restauraci nachází taneční parket, kde by si mohli svatebčané zatancovat na živou hudbu, a zjistěte, zda je možné si nějaký alkohol donést s sebou svůj. Některé restaurace např. umožňují konzumaci své slivovice, vína, apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7018 (magazinpraha.cz#8)


Přidat komentář