Hotel, hostel, motel - rozdíly

Chystáte se někam na dovolenou? Jedete k moři, do hor, nebo třeba do města? Jedete na více dní, na víkend, nebo jen na den? Pokud vaše cesta bude trvat déle než jeden den, pak pravděpodobně budete potřebovat ubytování.

Pokud se chystáte na cesty a přemýšlíte kde si zajistit ubytování, máme pro vás pár základních rad. Na cestách se můžete často setkat z různými** typy ubytovacích zařízení**. Ty nejčastější jsou hotely, hostely a motely. Víte, jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Hotel charakteristika

Každý** hotel** je jiný. Jaká panuje v hotelu úroveň, to vám mohou napovědět hvězdičky, které většina hotelů používá. Samozřejmě platí, že čím více hvězdiček hotel má, tím lepší komfort od něj můžete očekávat, ovšem na druhou stranu je pak potřeba počítat s vyšší cenou za ubytování.

Hostel charakteristika

Hostel je** ubytovací zařízení**, které často využívají ti turisté, jenž se snaží maximálně ušetřit. V hostelu proto obvykle přenocují studenti nebo mladí turisté, kteří zatím nemají vysoké nebo žádné příjmy, a proto nechtějí za ubytování utrácet zbytečně moc. Hostely se často nacházejí v centrech turisticky atraktivních měst nebo na jiných turisticky atraktivních místech. Ceny v hostelech bývají zpravidla nižší než v hotelu, čemuž odpovídá i vybavení a zařízení hostelu. Každý hostel vypadá jinak. V těch nejlevnějších hostelech nejsou ani postele a turisté spí na zemi ve vlastním spacáku na vlastní karimatce a sociální zařízení je samozřejmě také pro všechny společné. V hostelech vyšší třídy jsou samostatné pokoje, ale často je v nich více lehátek, takže jsou spolu na pokoji turisté, kteří se navzájem neznají.** Hostely**, kde by měl každý turista svůj pokoj, jsou spíše výjimkou, stejně tak samostatné sociální zařízení. Je vcelku logické, že cena za ubytování v hostelu bude nižší, často i velmi výrazně, než cena za ubytování v hotelu. I když na druhou stranu cena za hostel v atraktivních místech, jako například v samotném centru Prahy, může být skoro stejně tak vysoká nebo i vyšší než cena za ubytování v horším hotelu někde na periferii.

Motel charakteristika

Motel je ubytovací zařízení určené pro motoristy na cestě. Zatímco hotely a hostely se nejčastěji vyskytují na turisticky atraktivních místech, motely často najdeme i v místech turisticky zcela nezajímavých, obvykle v těsné blízkosti nějaké dálnice či silnice. Je to logické, neboť motely slouží pro přespání lidí, kteří se autem vydali na dlouhou cestu, kterou není možné zvládnout za jeden den. Motely využívají také řidiči nákladních automobilů apod. Většina hostů se tedy v motelu zdrží jen jednu noc, výjimečně déle. Součástí motelu bývá někdy také restaurace, ovšem není to pravidlem. V motelech většinou nenajdeme takový komfort jako v lepších hotelech. I sociální zařízení bývají v motelech někdy společná. Co se cen za ubytování týče, ty jsou samozřejmě různé, ale většinou jsou nižší než v hotelu.

Nejlevnější ubytovna

Není úplně vhodná pro milence. Ale na nejlevnější ubytování v Ostravě můžete využít ubytovnu Ostrava.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7025 (magazinpraha.cz#99)


Přidat komentář