Jak vybrat dobré ubytování

Pod pojmem dovolená si může každý z nás představit něco jiného. Někdo upřednostňuje letní, jiný zase zimní dovolenou. Ať už se však dovolené uskutečňují v jakémkoli ročním období, mají společný jeden parametr, a to ubytování.

 

Otázku ubytování nelze podceňovat. Mnohdy totiž samo ubytování hraje stěžejní roli v tom, zda se nám dovolená vyvede, či nikoliv. O dovolené, ať už vyrážíme do zahraničí, nebo zůstaneme v tuzemsku, nás totiž může nemile překvapit nepřízeň počasí. A pak, i když jsme původně plánovali, že ubytovací prostory využijeme převážně jen pro přespání, nastane situace jiná, kdy třeba strávíme značnou část času na pokoji. V současné době to však máme díky internetu značně ulehčené. Můžeme totiž vybírat z nepřeberné nabídky. Ovšem i vybírání přes internet má svá úskalí. Jak tzv. nenaletět, se můžete dočíst na následujících řádkách.

Fotografie ubytovacích prostor

Když se již nemůžete osobně vydat na konkrétní místo, abyste dopředu „obhlídli“ terén, pak se soustřeďte na galerii fotografií, která prezentuje ubytovací prostory Vámi vybraného hotelu, penzionu, chaty, chalupy. To, že vybíráme, nakupujeme také očima, se uplatňuje nejen v rámci** ubytování**, ale prakticky v každodenním životě. A co si budeme povídat, vždy se může najít takový podnikající subjekt, který bude na tento fakt hřešit. A u ubytování to může platit dvojnásob.

U galerie fotografií nepřehlédněte žádný detail

Zlatým pravidlem, kterým se můžete řídit, je, že uberte z očekávání, možností, které fotografie nabízí. Je lepší čekat méně a být pak mile překvapeni než naopak. Samotné fotografie totiž mohou značně zkreslovat, ať už co do prostorového vnímání stran velikosti konkrétní místnosti, tak samotného stylu, prostředí. Hoteliéři mohou také využít služeb profesionálního fotografa, který má cit pro detail. Z „obyčejného“ pokoje pak díky vhodnému nasvícení, vykouzlí romantický pokojík, přímo lákající k ubytování. To, co může vypadat díky umělému světlu impozantně, kouzelně, pak může při denním světle vypadat zcela obyčejně, tuctově. A druhým extrémem je také, když jsou prezentované fotografie nekvalitní, rozmazané, nic nevypovídající.

Zaměření se, co v prezentaci chybí

Je celkem logické, že každý bude chtít uspět, prodat, a to zvláště v době sílícího konkurenčního tlaku. Bylo by tak svým způsobem nelogické, když by hoteliér poukazoval na nedostatky svého hotelu, penzionu apod. A tak jste to Vy, kdo si musí zahrát na detektivy. Opět se můžete odrazit od fotogalerie, ale mnohé Vám řekne i prezentace tištěná. V případě fotografií se může stát, že uvidíte super pokojíky, ale bude mezi nimi chybět jedna z místností, například koupelna, toaleta. Může to být náhoda, může to být však záměr. V tom případě není od věci si vyžádat fotografii mailem apod. V případě tištěného komentáře, tj. popisu k ubytování se snažte číst mezi řádky.

Výhodné ubytování nemusí být vždy výhodné

Pozor také na poslední dobou velmi lákavé nabídky ubytování, kde inzerující uvádí slevu, která mnohdy činí i desítky procent. Můžete být pak při samotném příjezdu zklamáni například v rámci stravování. Setkat se můžete s tím, že hotel tzv. vyčlenil místnost v restauraci pro jedince, kteří nakupovali ubytování ve slevě, a zbytek restaurace pak „náleží“ normálním hostům. Rázem se budete cítit jako „socky“. A což potom, kdy Vám přinesou jídlo, které co do velikosti porce by si mohlo podat ruku s porcí dětskou. Nelze samozřejmě házet všechny výhodné nabídky ubytování do „stejného pytle“. Jak pak poznat, které ubytování Vám poskytne slibované služby, na jaké úrovni, apod., pak můžete zjistit i z recenzí a diskusí. I zde však čtěte mezi řádky, neboť mohou recenze psát jen věční stěžovatelé, nebo ti, kteří si nechtějí dělat zle, a líbí se jim prostě všude.

Hotel Villa na Vinici

Navštivte rodinný hotel Villa na Vinici s nejlepším hodnocením.

Pokoje jsou luxusně zařízené v moderním designu.

K dispozici je Vám střešní suite, které je vhodné jak na krátkodobé ubytování, tak i na dlouhodobý pobyt v Praze.

Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem, hotelovou kosmetikou a WC. Dále je k dispozici televize, trezor, fén a v celé rezidenci je zdarma internetové připojení přes WIFI.

Postele ve všech pokojích jsou od německého výrobce FBF, které zajišťují komfortní spaní, povlečení z egyptské bavlny toto pohodlí ještě umocňuje.

Bufetová snídaně

Nápoje: káva, čaj, horká čokoláda, domácí limonáda, filtrovaná voda

Jídlo: různé variace pečiva, máslo, cereálie, jogurt, džem, med, sladké delikatesy, šunka, salám, vejce na tvrdo, sýry od českých chovatelů, čerstvé ovoce a zelenina (Snídaně se podává od 7 do 10.00)

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7024 (magazinpraha.cz#96)


Přidat komentář