Cestování Ostrava Praha

Pražské letiště Václava Havla je největší letiště v České republice, čemuž odpovídá jak množství odbavených pasažérů, tak počet míst, na která se z letiště létá. Proto není divu, že letiště Václava Havla denně využijí až tisíce pasažérů.

Pražské ruzyňské letiště bylo založeno roku 1933, přičemž od roku 2012 nese letiště jméno prvního polistopadového československého a první českého prezidenta Václava Havla. V současné době má letiště tři vzletové, resp. přistávací dráhy. Do roku 2017 by měla kvůli velké vytíženosti letiště vzniknout dráha čtvrtá.

Letiště Praha Ruzyně – Letiště Václava Havla

Mezinárodní letiště v pražské Ruzyni slouží pro lety do celého světa. Z Letiště Václava Havla se létá do desítek velkých měst celé Evropy, do mnoha dovolenkových destinací ale také do Asie, například do ázerbajdžánského Baku, arménského Jerevanu, gruzínského Tbilisi, uzbeckého Taškentu, kazašské Almaty, Abú Dhábí či Dubaje ve Spojených Arabských Emirátech, libanonského Bejrútu, izraelského Tel Avivu, jihokorejského Soulu, thajského Bangkoku, japonského Tokia, čínské Šanghaje, kambodžského Phnompenhu či také Ťumeni na Sibiři a mnoha jiných asijských měst. Kromě Evropy a Asie se z Letiště Václava Havla dostanete třeba i do keňské Mombassy nebo do New Yorku ve Spojených Státech Amerických. Pro svou širokou nabídku letů je pražské letiště nejoblíbenější a nejvíce využívané letiště u nás. Pokud jste** z Ostravy** a pro svůj let jste si vybrali pražské Letiště Václava Havla, pak pro vás máme tip, jak se na něj co nejsnáze a nejpohodlněji dostanete.

Jak se z Ostravy dostat na pražské letiště Václava Havla?

Jste z Ostravy a říkáte si, že se na pražské letiště vydáte veřejnou dopravou? I to je sice možné, ale uvědomte si, že s sebou budete mít spoustu těžkých zavazadel – kufry, tašky či veliké batohy. Cestování s takovým nákladem není vůbec snadné a ani příjemné, zvláště když se nejdříve musíte dostat na vlak městskou hromadnou dopravou. Cestování přeplněnými tramvajemi je značně nepohodlné i tak a mít ještě k tomu několik těžkých zavazadel, to vám cestu pořádně zkomplikuje. I když jste již ve vlaku, stejně vás mohou potkat nepříjemnosti v podobě výluky či zpoždění, které dokáží pořádně podrásat nervy, zvláště když víte, že letadlo na vás v žádném případě čekat nebude. A když se dostanete do Prahy, čeká vás opět dlouhá cesta na letiště pomocí MHD, která z Hlavního nádraží v Praze až na letiště v Ruzyni trvá skoro hodinu a to do toho nepočítáme čekání na zastávce, pouze samotnou dobu jízdy na letiště autobusem.

Cesta taxíkem z Ostravy na letiště do Prahy

Další možností pak je, že na letiště pojedete vlastním automobilem. Tato možnost se jeví jako výhodná, ovšem při porovnání s taxi službou vyhrává taxík. Pokud pojedete na letiště taxíkem, ušetříte nejen za benzín, ale také za poplatek za dálniční kupón a za drahé letištní parkoviště. Pokud vás pojede taxíkem více, můžete se o placení podělit, takže ušetříte ještě mnohem více.

Komfortní taxi služba Ostrava Praha: http://www.taxi-ostrava-praha.cz/

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7030 (magazinpraha.cz#106)


Přidat komentář