Ozvučení soukromých večírků - Praha

Zajištění dostatečných zvukových efektů, ať už na koncertě nebo na firemním večírku, není jednoduché. Zavést zvuk do všech koutů rozlehlých prostor se často jeví jako nadlidský úkol a je lepší povolat profesionály. Nevíte, kde je sehnat? Poradíme Vám.

Bez ohledu na to, na jakou akci se chystáme, všichni se shodneme na tom, že dobrý zvuk je prioritou. A čím větší místnost či prostory, tím lepší a kvalitnější ten zvuk musí být. Jak moc chceme zvuk vnímat, záleží ale na typu akce. Na koncertě chceme slyšet všechno, na pohřbu stačí lehká hudba jen do pozadí a na pracovní poradě hudbu slyšet nechceme.

Ozvučení soukromých večírků

Soukromý večírek, letní párty, vstup pouze pro zvané. Lidé se zde chodí hlavně bavit, a to tancem, občerstvením a dobrou zábavou. A když tanec, tak hudba. Když hudba, tak nahlas. Zajistit dostatečný zvuk pro soukromou párty se může zdát jako jednoduchý úkol. Dostat ale hudbu do všech koutů velkého domu se zahradou, popř. pod vodu do bazénu, není jen tak.

Chce to dostatek reprobeden, přehrávačů, propojovacích kabelů, zesilovačů a podobných hračiček. Navíc, je-li večírek pouze pro vybranou smetánku, často se najímá ochranka, která potřebuje odposlechy, monitorovací zařízení a mikrofony přímo do ucha.

Ozvučení firemních akcí

Je rozdíl v tom, jestli plánujete firemní večírek nebo odpolední meeting, každopádně je ale důležité zaměřit se na to, aby všichni zúčastnění dobře slyšeli. Při odpoledním meetingu je určitě vhodné nechat instalovat na jednotlivé stoly mikrofony a po stranách stačí třeba jen dvě reprobedny. Při této příležitosti je důležitější samotné jednání, tudíž není nutné obstarávat hudební doprovod.

V rámci firemního večírku, který je většinou trochu méně formální, se hudba zajišťuje, tudíž je třeba obstarat více reproduktorů a naopak mikrofon stačí i jen jeden hlavní, který bude na vyvýšeném místě a bude určen zejména pro pořadatele akce (šéfa).

Nutnost ozvučení záleží samozřejmě na uvolněnosti dané akce a velikosti prostor, kde se má odehrávat. Vše musí být rozvrženo tak, aby každý dobře slyšel, ale zároveň neseděl přímo u „repráků“.

Ozvučení soukromých akcí

Mezi nejčastější soukromé akce patří oslavy narozenin, svatby, křtiny a podobné události. Ozvučení se v tomto případě různí nejen množstvím, ale i intenzitou. Třeba podle toho, zda chceme vnímat hudbu jen lehce jako kulisu a při tanci chceme hlasitost zvýšit.

Soukromé akce bývají hodně individuální, je proto vhodné mít na akci někoho, kdo může zvuk podle potřeby regulovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7033 (magazinpraha.cz#162)


Přidat komentář