Tandemové seskoky - Praha

Milujete adrenalinové sporty? Láká vás skočit si s padákem, ale bojíte se, že to nezvládnete? Mějte vedle sebe zkušeného profesionála. Při tandemových seskocích si sport dokonale užijete.

Tandemové seskoky jsou ideální příležitostí jak si užít napínavý sport, aniž byste sami museli něco umět. Vše můžete přenechat na profesionálovi, který vás bude jistit. Proč ale vyzkoušet tento sport? Seskoky, pilotování a jiné podobné aktivity mají jedno společné. Evokují létání, činnost, o které spousta lidí sní již od dětství. Dostat se ale do vzduchu není jednoduché, pokud nemáte přirozená křídla. Existuje mnoho způsobů, jak létat. Jedná se o pilotování nebo seskoky padákem, ovšem v takovém případě musíte projít zkouškami, abyste neohrozili sebe ani ostatní. Tandemové seskoky vám nabízejí spolupráci, ostatně jak už sám název napovídá, budete spolupracovat v týmu. Poté se můžete sami posunout do profesionální pozice osoby, která sama bude ovládat padák nebo letoun. Chcete vědět, jak na to?

Tandemové seskoky - vznik

Tato forma sportu vznikla z přirozené touhy, jak jsme ji nastínili. V 70. letech minulého století již lidé běžně létali na strojích nebo skákali s padákem, ovšem tato aktivita byla přístupná pouze profesionálům, kteří měli seskoky potřebné např. jako letci. Právě ale v době let sedmdesátých se Američan Bill Booth pokusil o první tandemový seskok. Tehdy se jeho počínání sice nepovedlo, nicméně od této doby se začalo pracovat na nové možnosti létání. Skutečně se Boothovi podařil tandemový seskok až** o 7 let později**, v Československu se tato disciplína objevila na konci 80. let, první výcviky se začaly provádět na začátku 90. let. Jak taková disciplína probíhá?

Tandemové seskoky - charakteristika

Název napovídá, že se jedná o sport v týmu (tandem). Instruktor vám vysvětlí průběh seskoku, zodpoví vaše dotazy a samozřejmě je jeho pracovní náplní i ubezpečení a uklidnění klienta, že vše je bezpečné. Je totiž důležité, aby klient byl v dobrém psychickém rozpoložení. Spolupráce probíhá snadněji a klient si seskok lépe užije. Instruktor je neustále při vás, takže jakékoli pochybnosti z vaší strany koriguje jako váš partner. V letu se nikam nespěchá, teprve až budete chtít skočit, poté se může uskutečnit let.

Tandemové seskoky – jak seskok vypadá

Nemusíte se bát o své bezpečí. K instruktorovi jste totiž bezpečně připoutáni speciálním postrojem. Vše koriguje ten zkušenější. Po asi desetiminutovém školení před seskokem, o kterém se právě u „Kantorů“ můžete přesvědčit že může být i velice zábavné budete** připraveni k seskoku**. Následuje asi 20ti minutový let letadlem. Po výskoku budete ve asi 1 minutu ve volném pádu. Pak instruktor otevře hlavní padák. Ten můžete vy sami zkusit ovládat, toto není nijak nebezpečné. Pod otevřeným padákem budete létat ještě 6-8 minut. Na řadu pak přijde hladké přistání na zem. Instruktor vám včas poví jak máte došlápnout, abyste přistáli co nejpohodlněji.

Tandemové seskoky - příprava

Sice jsme několikrát zmínili, že není čeho se bát, ale pokud klient ví o seskoku co nejvíce, bude si více jistější a zážitek si užije. Pokud nemáte zkušenost s tímto sportem,** vyzkoušejte si, jak zvládáte výšky**. Lezte po horolezecké stěně, zhoupněte se na laně či jinak otestujte své limity, nebo zavolejte panu Kantorovi. Na to jak zvládnout strach ze seskoku, má vypracovanou a mnohokrát úspěšně vyzkoušenou metodu.

Tandemové seskoky - omezení

Tento druh sportu má určité limity, v některých případech se nepodporuje. Je to v situacích, pokud  trpíte epilepsií nebo srdečními chorobami. Maximální váha klienta by měla být 100 kg. Do 18 let je zapotřebí písemného souhlasů zákonných zástupců, seskoky ale mají absolvovat děti od 8 let.

Pilotem na zkoušku – Praha

Láká vás pilotování létajícího stroje? Toto je ideální služba pro vás. Pilotování na zkoušku přináší hodinu s instruktorem, který vám ukáže řízení. Prvních 15 minut se seznamujete s letounem na zemi. Poté se vzlétne. Vy sedíte na místě pilota, samozřejmě vás ale jistí instruktor, který vám vše vysvětlil. Zkusíte si kompletní ovládání letounu, (zatáčky, horizontální let, stoupání, klesání, let po okruhu a přistání). Samozřejmě v případě vašeho pochybení instruktor jistí a koriguje vaše chyby, takže se nic nestane.

Propagační seskoky – Praha

Hledáte ideální reklamu? Je jich více, přibližme si ale propagační seskoky, které sem právem patří. Jedná se o seskoky parašutistů s vlajkou s logem vaší firmy nebo se může jednat o vzkaz vašemu blízkému. Jako reklama jsou seskoky velmi vhodné, protože pokud se něco zvláštního objeví k nebi, lidé zvedají hlavu a snaží se rozluštit, co se na oněch vlajkách píše. Vaši firmu si snáze zapamatují. Zajímají vás parametry? Parašutisté zvládají i plachty o velikosti až 10×20 metrů. Slákat může jeden, ale i více parašutistů najednou. Délka letu se čítá na minuty, může to být až 5 minut.

AFF výcvik – Praha

Zkratka** AFF** znamená „Accelerated FreeFall“ neboli „zrychlený výcvik volným pádem“. Toto je služba, kdy si sami můžete vyzkoušet parašutismus na vlastní kůži. Pouze při této metodě jste totiž po celou dobu pod dohledem instruktora. Nejprve projdete opět tandemem. Poté absolvujete seskoky. Na zádech budete mít vlastní padák, ten si otevřete sami přistanete. Kolem vás budou dva instruktoři, kteří vás budou hlídat. Během volného pádu zkorigují vaši polohu a dohlédnou na správné otevření padáku.

Poznávací lety - Praha

Vidět zem z velké vzdálenosti, kdy třeba váš dům bude jako krabička od sirek. Toto je nezaměnitelný pohled, když se proletíte letounem. Jak sami asi víte, v dopravním letadle se lidé dožadují, aby seděli u okénka. Zde budete ale mít vše na dlani a nebudete se muset strkat.

Poznejte zem z výšky a zažijte pocit volnosti jako mají ptáci. Firmy, které nabízejí seskoky nebo lety, mají vždy více těchto služeb, takže si budete moci vybírat. Můžete si vyzkoušet celou nabídku. Začnete u poznávacích letů, vyzkoušíte si pilotovat a poté si vyzkoušíte seskok. Lety jsou velmi zábavné a akční, a nemusíte se ničeho bát, pokud jednáte s profesionály, kteří mají skvěla doporučení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7029 (magazinpraha.cz#98)


Přidat komentář