6 zdravotních benefitů Wing Chun Kung Fu

Pro Wing Chun je zdraví velmi důležitou součástí konceptu jako takového. Najdeme zde spoustu benefitů, které podporují jak fyzické, tak i psychické zdraví.

Cvičení tohoto bojového umění například prokazatelně snižuje krevní tlak, napomáhá správnému fungování metabolického systému těla a následného spalování kalorií a má i spoustu dalších výhod. 1. Wing Chun vylepšujě koordinaciJeden z úžasných benefitů, které u Wing Chun najdeme, je bezpochyby zdokonalování koordinace. Jako jedno z mála bojových umění využívá práce s oběma mozkovými hemisférami najednou. Učí, jak použít zároveň dva pohyby (např. úder a kryt).

2. Wing Chun pomáhá se vyrovnávat se stresem

Při dobrém a kvalitním tréninku se tělo dostává nejen do dobré fyzické kondice, ale lepší se i ta psychická. Wing Chun totiž učí plně se soustředit na trénink, tudíž na věci, které se okolo nás dějí teď a tady a problémy, které nás sužují, se dostávají do pozadí.

3. Zlepšuje reflexy

Ve Wing Chun trénujeme také reflexy, které časem tělo a jeho svalové ústrojí přijímá za vlastní. S postupem času zažijeme situace, kdy například shodíme ze stolu hrníček od kávy, ale neroztříští se na zemi na desítky kousků, protože mu to instinktivně nedovolíme.

4. Wing Chun zlepšuje činnost očí a zrak

Pokud nemáme soupeře blízko u sebe, musíme si jej kontrolovat očima, abychom byli zároveň v bezpečí a zároveň představovali hrozbu pro nepřítele. V bojových uměních pocházejících ze západu se tolik nevěnují cvičení očí, kdežto v čínských školách tomuto smyslu přikládají neméně důležitý význam. Zvláště u lidí, kteří celý den pracují s počítačem oči otupují a tak je důležité jim jinde dát prostor ke svému rozvíjení.

5. Wing Chun posiluje i nohy a zlepšuje stabilitu

Ve Wing Chun se pomocí různých postojů učíme také perfektní koordinaci nohou. Je zde několik technik k zablokování kopu soupeře, tudíž jednou nohou se bráníme a druhou musíme stát pevně na zemi. Takto postupem času získáváme rovnováhu a stabilitu.

6. Wing Chun Kung Fu funguje jako účinný lék na bolest zad

Když se zaměříme na postoj u Wing Chun, můžeme vidět, že se zde trénuje a bojuje výhradně s rovnými zády. Proto se přímo úměrně s množstvím lekcí snižují bolesti zad a i v běžných denních činnostech se zdokonaluje práce se zádovými svaly, protože jak jsme si již několikrát řekli, všechny tyto záležitosti se stávají našemu tělu velmi prospěšnou rutinou. 


Wing Chun

Toto umění je zcela unikátní a velmi netradiční. Obsahuje taky velmi pomalé prvky a téměř tzv. „taneční“. Na rozdíl od jiných bojových umění obsahuje jen šest forem a jen několik pohybů, které se ale různě kombinují. Bojových technik tedy nejsou stovky, nicméně na účinnosti útoku či obrany to nic nemění. Sebeobrana v tomto případě stejně velmi efektivní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id34799


Přidat komentář