Bio farma Praha

Stále více lidí si dává záležet na výběru potravin, sleduje jejich složení, zemi původu, stáří atd. Kdo nám může zajistit vyšší kvalitu potravin než ověřená bio farma, kde jsou k dostání pouze nejčerstvější suroviny bez jakýchkoliv chemikálií?

Jak to vypadá na biofarmě?

Na bio farmě najdete různá domácí zvířata, která se pasou na rozlehlé travnaté ploše a ke krmivu dostávají pouze tu nejlepší potravu. Z luk a pastvin slouží sklízené seno a otavy rovněž pro jejich krmení. Celý provoz na farmě je ekologický. Je naprosto přirozený, bez žádných chemických postřiků a hnojiv. V případě zájmu je možné si domluvit její prohlídku, abyste se sami mohli seznámit s podmínkami, ve kterých zvířata žijí a udělat si tak obrázek o tom, co skutečně jíte. Na bio farmě rozhodně nenajdete stovky slepic v klecích o tak malých rozměrech, že se tam sotva vejdou. Každé zvíře má dostatečné množství prostoru pro pohyb, má dostatek krmení a tu nejlepší péči. Vy si pak můžete být jisti opravdu vysokou kvalitou každého takového kusu. Při prohlídce bio farmy můžete vidět život na pastvině, krmení zvířat, značkování telat, stroje používané při práci a mnoho dalších zajímavých věci, které Vás můžou zajímat.

Proč nakupujeme nezdravě?

Informovanost odborné i laické veřejnosti o zásadách ekologického zemědělství je zatím stále velmi nízká. Veřejnost ani školní mládež nemá dostatečné množství příležitostí navštívit ekologické farmy, kde by se mohli sami přesvědčit o tom, jak ekologické zemědělství funguje a jaké přednosti nabízí oproti průmyslovému zemědělství. Důsledky lidské neznalosti se bohužel velmi zásadním způsobem projevují v jejich každodenním spotřebitelském chování. Nakupování lidí by vypadalo rozhodně jinak, kdyby znali odpovědi na ty nejzásadnější otázky. Asi by již nedali přednost levným potravinám, když by věděli, že jejich cena rozhodně neodráží skutečnou cenu produkce a výroby. Možná by již nedali přednost vysoce zpracované a chemicky upravené potravině, když by věděli o možných následcích, které může mít tato potrava pro jejich zdraví. Možná by se i vyvarovali potravinám, o kterých by věděli, že cestovaly tisíce kilometrů, než doputovali k nim do kuchyní, a na závěr by zcela určitě i oželeli levné maso, když by viděli, jak bylo se zvířaty krutě zacházeno, jak strádala a v jakých životních podmínkách byla chována.

Proč navštívit biofarmu?

I přes stále nízkou informovanost se zájem o bio potraviny naštěstí zvyšuje. Aby zájem o ně nadále rostl, bylo by dobré naučit lidi navštěvovat bio farmy, aby se mohli sami, na vlastní oči, seznamovat s podmínkami, ve kterých zvířata vyrůstají. Návštěva bio farmy nabízí příležitost seznámit se se zemědělským systémem, který pracuje v souladu s přírodou. Díky návštěvě bio farmy strávíte příjemný den v přírodě, navíc se dozvíte i rozdíly mezi ekofarmou a průmyslovou farmou. Sami se přesvědčíte, že do ekologického zemědělství nepatří chemická hnojiva. Zjistíte, jak ekologičtí farmáři chrání životní prostředí. Sami si můžete udělat obrázek o tom, jak vypadají potraviny v prodejně a jakým způsobem se do prodejny dostaly. Lidé, kteří žijí ve městech, bohužel ztratily vztah s půdou, s venkovem a zapomínají na to, jakým způsobem se potraviny produkují. Návštěva bio farmy jim pomůže tento vztah opětovně obnovit.

Co si můžete na bio farmě koupit?

Mnoho bio zemědělců své produkty přímo na farmě zpracovává. Na bio farmě si můžete nakoupit úplně čerstvé mléko, sýry, vejce, maso, ale také koření, sušené ovoce nebo ovocné mošty. Udělejte mnoho pro své zdraví, myslete na zdraví svých dětí i celé své rodiny a nakupujte na bio farmě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7039 (magazinpraha.cz#42)


Přidat komentář