Chlorella zelená potravina

Slyšeli jste už pojem zelené potraviny? Mezi zelené potraviny se řadí chlorella a zelený ječmen. Jedná se o doplňky stravy s vysoce pozitivními účinky na organismus. Nejlepší je tyto potraviny kombinovat, ale mohou se užívat i samostatně.

Co je chlorella

Co víme o chlorelle? Chlorella je sladkovodní řasa, starší než lidstvo samo. Vědeckými výzkumy bylo dokázáno, že chlorella byla na naší planetě přítomná už před několika miliardami let. V současnosti využívají lidé jejích mnohonásobných účinků na lidský organismus. Chlorella bývá nejčastěji užívána ve formě tablet, které jsou potaženy pro lepší polykání. Někteří lidé tablety v ústech rozkousávají pro větší účinek, ale nutno říci, že na rozkousávání si člověk opravdu musí zvyknout, protože** chuť chlorelly** není zrovna příjemná.

Chlorella dávkování

Pro dospělého jedince je doporučené dávkování 15 – 20 tablet denně. V případě, že budete brát 15 tablet denně to znamená pět ráno, pět odpoledne a pět večer, a to nejlépe půl hodiny před jídlem nebo dvě hodiny po jídle. Začínáte-li brát chlorellu poprvé, dávkujte tablety postupně, čili první den jednu ráno, jednu odpoledne, jednu večer, druhý den dvě ráno, dvě odpoledne, dvě večer a tak dále, dokud nedosáhnete pravidelné dávky pěti ráno, pěti odpoledně, pěti večer. Je třeba, aby si** organismus na chlorellu zvykl postupně**.

Co vše obsahuje chlorella

Chlorella je bohatým zdrojem vitaminů a minerálů. Obsahuje bílkoviny, vlákninu, vitaminy A, B, C, D, E, železo, vápník, hořčík, zinek, betakaroten a další. Jednou z nejvýznamnějších složek chlorelly je** chlorofyl**, který napomáhá k detoxikaci organismu, to znamená k vyplavování škodlivých látek z těla. Chlorofyl má také vliv na lepší hojení ran, působí protizánětlivě a má pozitivní vliv na nervový a hormonální systém člověka.

Chlorella účinky

Chlorella slouží k celkovému** pročištění těla**. Upravuje trávicí systém, podporuje vylučování, působí blahodárně na pleť, zlepšuje spánek, dodává organismu energii, zlepšuje imunitu, eliminuje tělesné zápachy (někdy se jí proto říká přírodní deodorant), pomáhají při zácpě, je prevencí proti infarktu, prevencí proti nádorovým onemocněním, snižuje výskyt depresí atd. Chlorella je oblíbená také u studentů v období zkoušek, protože pomáhá „nastartovat mozek“.

Když začínáte užívat chlorellu

V prvních dnech užívání chlorelly můžete pociťovat bolesti hlavy, které však brzy odezní. Je to znakem toho, že v těle začínají probíhat detoxikační procesy. Během braní chlorelly se doporučuje zvýšený pitný režim, který podporuje vyplavování škodlivin z těla.

Je možné se chlorellou předávkovat?

V žádném případě se nemusíte bát, že byste se chlorellou předávkovali, protože se jedná o čistě** přírodní produkt**.

Kombinace chlorelly a zeleného ječmene

Zelené potraviny chlorellu a zelený ječmen je doporučováno brát v kombinaci, ale není to nutné. Obě zelené potraviny mají pozitivní účinky na organismus, i když se berou samostatně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7040 (magazinpraha.cz#135)


Přidat komentář