Dentální hygiena Praha

Zdraví vašich zubů závisí na vhodné stravě, správných osobních hygienických návycích a pravidelných návštěvách zubního lékaře. Předejdete tak nepříjemným potížím v dutině ústní.

Krásné a zdravé zuby jsou vaší vizitkou, kterou se můžete chlubit. Pěkné zuby zvyšují vaše sebevědomí a také zlepšují kvalitu života. Pokud máte krásné zuby, častěji se usmíváte, snáze navazujete kontakty a vedete bohatší společenský život. Také si samozřejmě lépe vychutnáte jídlo. Hlavní starostí o vaše zuby by mělo být jejich správné ošetřování. O zuby je třeba pečovat nejen správným zacházením se zubním kartáčkem nebo dentální nití, ale také vhodnou stravou s nízkým obsahem cukru.

Nejčastější potíže se zuby

Zuby nemohou být zdravé, pokud nejsou dravé i dásně. Když máme problémy s kousáním, může to být způsobeno oteklými dásněmi, které napadla infekce. Pokud včas tuto infekci nezastavíte, zuby mohou časem vypadat. Je proto důležité předcházet tvorbě zubního plaku. Zubní plak je tvrdá vápenatá hmota z určitých chemikálií ve slinách a v potravě, která se ukládá kolem zubních krčků. Okraje dásní také napadají bakterie, které se tvoří v souvislosti se sladkou a lepivou stravou. Dalším problémem, který souvisí se zánětem dásní, je výskyt zubního kamene. Špatná hygiena dutiny ústní také přináší další nepříjemnou věc, a to je špatný dech. Zjistit jeho příčinu je obtížné. Někdy může vzniknout následkem poranění v dutině ústní, nebo může být nemocný zub.

Rady jak odstranit některé potíže spojené se zuby

Základním návykem každého člověka by mělo být** správné čištění zubů**. Tím předejdeme tvorbě zubního plaku. Zuby je třeba čisti dvakrát denně, nejlépe však po každém jídle, a to alespoň 3 minuty. Také se doporučuje použít po vyčištění zubů, ústní vodu. Spolu se zuby si vyčistěte také jazyk. Právě na něm se uchycují bakterie, které mohou být příčinou nepříjemného dechu. Během dne můžete použít mentolové žvýkačky bez cukru. Jak poznáte, že jste si zuby vyčistili správně? Čisté zuby jsou na dotek hladké jako porcelán, v žádném případě nejsou drsné.

Ochrana před zubním kamenem a zabarvením zubů

Máte-li potíže se zubním kamenem, nebo s častými záněty dásní, je vhodné si koupit vodní trysku, která slabým pramínkem vody pod tlakem vyplaví částice potravy z mezer mezi zuby. Je to bezpečný způsob, který nemůže dásně poranit. Zabarvení zubů bývá způsobeno nevhodným stravováním nebo kouřením. Proto je důležité po vypití kávy nebo červeného vína použít zubní kartáček, aby vaše zuby nezměnily barvu. Kouření je třeba se úplně vyvarovat, nebo vaše zuby budou mít barvu žlutou.

Péče o dásně

Důkladná ústní hygiena je ideální prevencí onemocnění dální. Kromě zubního kartáčku je zapotřebí používání i dalších pomůcek, jako jsou dentální nitě nebo mezizubní kartáčky. V případech zánětu doporučujeme používat k čištění zubní gely a ústní vody, které velmi účinně zneškodní bakterie a kvasinky.

Dentální hygienik

Pokud potřebujete důkladnější rady, jak se starat o ústní hygienu je nejlepší navštívit dentálního hygienika, který vám vše vysvětlí a předvede nejvhodnější způsob, jakým máte pečovat o své zuby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7038 (magazinpraha.cz#1)


Přidat komentář