Paruky z pravých vlasů – Praha

Vlasy jsou korunou krásy. Říká se a jsou i tací, kteří tomu v mnohém věří. Pokud má žena dlouhé a krásné vlasy, pak se jich stěží vzdává. Jenže pokud o ně nepřízní osudu přijde, musí se s tím smířit.

Mít hustou hřívu krásných vlasů je snem většiny žen. A také části mužů. Jenže ne každému příroda nadělila krásné vlasy, někdy bohužel je příčinou vypadávání vlasů, ztráty vlasů nemoc, nebo léčba těžké nemoci. Jenže i když k tomu dojde, touží i tak lidé, zejména pak ženy po vlasech, na které buď byly zvyklé, nebo by chtěly mít. Od toho jsou tu paruky a ty kvalitní z pravých vlasů mají tu výhodu, že vypadají hodně jako reálné vlasy, takže tímto jednoduchým trikem lze maskovat nepříjemnou situaci, o které se často hovořit nechce.

Paruky z pravých vlasů

Paruky z pravých vlasů jsou bezesporu jedny z nejlepších. Vypadají skutečně jako pravé vlasy a mnozí si tak nemusí ničeho povšimnout. Obzvlášť, pokud také vyberete paruku svého střihu a odstínu vašich vlasů. Ano, paruky z pravých vlasů jsou sice o dost dražší, než ty z těch umělých, ale zato o dost přirozenější a tak pro nositele příjemnější, než vlasy umělé, na kterých okolí ihned pozná, že nejsou vaše a bude se podivovat, proč paruku vůbec nosíte. Pro lepší pocit a sebevědomí je tak paruka z pravých vlasů jednoznačně výhra.

Jakou paruku zvolit?

Jestliže uvažujete o pořízení paruky, pak máte na výběr hned z několika druhů. A to přitom nejsou na mysli ani typy, jako je barva nebo délka vlasů na paruce, a ani volba mezi pravými a nepravými vlasy, nýbrž tvorba samotné paruky. Aby se totiž paruka dobře nosila, musí také hodně dobře sedět. A to se nejlépe povede jedině tak, že se paruka nechá vyrobit na zakázku. Pokud chcete paruku nosit jen občas, pak není nutné si ji nechat vyrobit na zakázku, pouze v prodejně vyzkoušet, zda sedí, nechat si doporučit vše potřebné, zejména co se týče ošetření paruky, její údržbu a také používání, jak skrýt vlastní vlasy a tak podobně a perfektně padnoucí paruku zakoupit.

Paruka na zakázku

Jenže pokud plánujete paruku nosit denně, prakticky kdykoli, zní doporučení raději nechat vyrobit paruku takovou, která bude přímo na míru vám. Ano, taková paruka se prodraží, ale bud dělaná přímo pro vaši hlavu a bude sedět jako nikomu. Riziko stažení vlasů bude tak minimální, prakticky žádné a vybudete mít takovou hřívu, jakou si jen po celé roky přejete a toužíte po ni. Vlasy jsou jak pro muže, tak zvláště ženy velice důležité a jsou i tací, kteří jejich ztrátu berou hodně špatně. Ano, v porovnání se skutečným zdravím je to i zanedbatelné, ale přesto to ubírá dost na psychice lidského jedince a to je nutno brát v potaz.

Druhy vlasů pro paruky z pravých vlasů

V nabídce paruk z pravých vlasů rozlišujeme základní dělení podle toho, odkud vlasy pochází. Je totiž zcela odlišné, jde-li o vlasy evropské, nebo třeba asijské.

Pravé evropské vlasy

Velkou výhodou je to, že jsou jemné, spíše světlejších odstínů a tak také dobře ladí celkově Evropanům. Stálost barev je dobrá, a vlasy jsou příjemné na omak. Bohužel ale vyžadují zvýšenou péči, protože z důvodů své struktury mají také tendenci se zacuchávat. A to rozhodně není dobré.

Pravé indické vlasy

Hodně často jsou na trhu také paruky z pravých vlasů indických. Takové vlasy, tedy paruky jsou oblíbené zejména pro snadnou údržbu, pevnost, ale také stálost barev. Dokonce jsou speciálně chemicky upraveny, aby byly lépe tvarovatelné, hebké a přitom stále přirozené. Co jim je však nutno vytknout je to, že se hodí pouze tmavé odstíny barev vlasů, poněvadž ty světlejší jsou vlivem odbarvení dost narušeny a nepůsobí tak přirozeně, nejsou tolik kvalitní. Pokud mám tedy za paruku utratit horentní sumu, pak potřebuju vědět, že se jedná o vlasy kvalitní.

Mix jako jistá varianta a levnější volba

Protože lidé se často nemohou dost dobře a jednoznačně rozhodnout, zda investovat velkou sumu do nákupu paruky z pravých vlasů, anebo stále zůstat u levnější varianty z umělých vlasů, které ale nebudou tak kvalitní a přirozené, jako ty přírodní. Pro takové nerozhodné nákupčí je tu ještě jedna možnost a to nákup paruky z mixu vlasů. Jsou zastoupeny jak přírodní, tak ty umělé, celkově to působí přirozeným dojmem a paruka je tak levnější, ale přitom má i přírodní vlasy, což je v mnoha ohledech jistě velké plus. Avšak tyto paruky se hodí zejména u krátkých a tmavějších vlasů. Naopak u světlých odstínů mohou vlasy působit dost nepřirozeným dojmem. Nechte si raději poradit.

Dlouhodobé padání vlasů

Důvodem, proč mnoho lidí začne o paruce vážně uvažovat je dlouhodobé padání vlastních vlasů. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy a to zejména u žen. Nebuďme sice tolik povrchní, abychom si toto jednoduché pravidlo brali nějak zvlášť k srdci, ale přece jenom pokud máme vlasy řídké a zplihlé, moc radosti nám to neudělá. A zvlášť v tu chvíli, kdy si opět vyčešeme hustý chomáč vlasů.** Dlouhodobé padání vlasů** postihuje jak muže, tak i ženy. Muže tedy více, a většinou také dříve. Vliv na to má genetika a také hormony. U žen je to spojeno s menopauzou, pokud tedy ne s chemoterapií, což platí i u mužů. Bohužel hormonální změnu i změnu na těle stěží zastavíme, můžeme si pomoci lehkými triky, ale stejně dříve nebo později poznáme, jak měl trik efekt dočasný. Je potřeba si přiznat, že bohužel i tak neblahý účinek postihl nás a co nejdříve, dokud to okolí nemusí poznat si pořídit paruku dle svých snů a přání a tím dostat zpět vlastní přirozené sebevědomí.

Údržba paruky z pravých vlasů

Velkou výhodou paruk je zejména to, že se tak často nemastí, nešpiní jako klasické vlasy a možná v tom spatřovat velkou výhodu oproti jiným. Zas na druhou stranu je potřeba zmínit, že i pravidelnou péči paruky potřebují. Například je nutné je občas omýt, vysušit, také upravit podle potřeby s použitím speciálních prostředků. Sice paruka nepotřebuje tak často mýt, jako klasické vlasy, ale přece jen je nutností mytí čas od času provést. Dobré je také paruku** vyvětrat, nechat uschnout na čerstvém vzduchu**, třeba krytém balkónu, aby tak získala vzdušnost. Při nákupu jistě dostanete několik užitečných rad, které pak můžete použít a také dodržovat, aby vám paruka vydržela co nejdéle krásná a bohatá tak, jak si přejete, abyste se v ní cítili dobře a šťastně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7049 (magazinpraha.cz#181)


Přidat komentář